Dažniausiai užduodami klausimai

 • 1. Kodėl reikalinga rekuperacija?

  Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE

  Kaip pavyzdys –Namas/Butas su naujais 3-jų paketų plastikiniais langais. Atejo žiema, pasidarė tvanku, atsirado įvairūs kvapai, atidaroma orlaidė ar langas, ir iš lauko prileidžiama šalto  oro, o šiltas oras iškeliavo per langą ar per ventiliacijos kanalą į lauką. Taip padarę mes praradome energiją. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų kas čia tokio, tačiau jei  būtų rekuperacinė sistema ir nuolatos jums tiektų  šviežią orą ji atsipirktų, tad rekuperatoriaus kaina tampa ne tokia ir didelė.

  Taip pat gal dar ne vis žinome tačiau pagal  Europos Sąjungos reikalavimus Lietuvoje yra nustatyti reikalavimai naujai statomiems pastatams , kad jie atitiktu A+ energetinę klasę , o A+ klasės pastatai be rekuperacijos neimanomi.

  2. Koks geresnis rotacinis ar plokštelinis rekuperatorius?

  Geresnis yra rotacinis nes:
  Plokštelinis – tai paprasčiausias rekuperatorius rinkoje. Jis nelabai tinkamas naudoti prie didesnių šalčių, o į patalpas grąžina tik kiek daugiau nei 6o proc. Taip pat labai mažina drėgmę patalpoje.
  Rotacinis – tai optimaliausias pasirinkimas Lietuvoje, šis modelis dideliu naudingumo koeficientu.. Aukšto naudingumo rotacinis rekuperatorius į patalpas gali grąžinti net iki 95 procentų šilumos. Toks rekuperatorius ne tik išvalo orą ir praranda mažai šilumos, bet sugeba išlaikyti ir drėgmę, kas yra labai svarbu žiemos sezonu.
   

  3. Kada galima montuoti mini rekuperatorius?

  Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE